Aldığınız her ürün, Ben Gurme firmasının garantisi altındadır.
Bizler gıda ürünü satışı yapmakta ve ürünleri kargo ile teslim etmekteyiz. Her ürün istisnasız olarak paketlenmeden önce titizlikle kontrol edilir ve sizlere o şekilde gönderilir. Kargoda hasar almaması için gerekli özen gösterilir. Ürünler kargoya teslim edildikten sonra sizlere ulaşana kadar geçen sürede maalesef nasıl bir süreçten geçtiğini kontrol edemiyoruz. Kargoda bekleyen süreçte gıda ürünlerinde bozulmalar az da olsa olabilmektedir. Bu sebeple bizlerle sağlıklı iletişim kurduğunuz her noktada sizinleyiz ve koşulsuz şartsız iade etme hakkına sahipsiniz.
Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden/bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren otuz (30) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ürün faturası, sipariş numaranızı da içeren bir dilekçe veya iade formu ile iade ediniz.
Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız
Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmez.
Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür
Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün Ben Gurme yasal adresine ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. (İade süreci sanal pos şirketinin uygulamalarına göre değişiklik gösterebilir.) Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.
Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.
Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, firmamızın yetkililerine başvurulmalıdır.
Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.
Havale iadeleri 2 iş günü içinde Kredi Kartı iadeleri 3 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.