kilis-karasi-kan-uzumu
kilis-karasi-kan-uzumu
kilis-karasi-kan-uzumu

Kilis Karası Kan Üzümü

Fiyat : ₺100,00(KDV Dahil)

Birinci sınıf iri taneli Kilis karası kan üzümüdür.

:

1. Kalite iri taneli Kilis Karası cinsinde çekirdekli üzümdür.

Kilis ve Gaziantep bölgesinin verimli topraklarında Ağustos ayının ortaları ve sonlarına doğru başlar üzüm hasadı. Bakımı yapılıp budanan fidanların hasat zamanı kavurucu sıcak altında yapılır. Üreticilerin kıymetli ve özverili çabalarıyla tek tanesinin bile heba olmaması için büyük uğraşlar verilerek, toplanan üzümler güneşe serilir. Yaklaşık 1 haftalık sürenin sonunda üzüm içerisindeki su oranı istenen seviyeye inmiştir ve ortalama 1/4 oranında hasat elde edilmiş olur. Kurutulan üzümler içerisindeki çöplerinden tek tek temizlenir. Tüm bu özverili çalışma sonunda sağlıklı bir besin olarak tüketime hazır hale gelir. Firmamız tüm üreticilere bu denli çabasından dolayı minnettardır.

 

Kilis Karası Üzüm Besin Değerleri: 100 gramda; 14,8 gram karbonhidrat, 0,6 gram protein, 0,3 gram yağ, 2,0 gram lif, A, C vitaminleri, potasyum, kalsiyum ve demir içerir.

Kansızlığı önlemeye yardımcı olur.

İyi kolesterolü artırır.

Kemikleri güçlendirir.

Kanser riskini azaltır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

İçerisindeki C vitamini seviyesi hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.

Uzmanlar tarafından çekirdekli olarak tüketilmesi önerilir, çünkü üzüm çekirdeğinin içerisinde bulunan flavonoidler kan damarlarının güçlenmesini sağlar. Kalp sorunu olanlar için üzüm çekirdeği çok faydalıdır.

Üzüm çekirdeği kolajeni artırır ve yaşlanmanın önüne geçer.

Çerez Kullanımı