cevizli-sucuk
cevizli-sucuk
cevizli-sucuk

Cevizli Sucuk

Fiyat : ₺130,00(KDV Dahil)

Cevizli Sucuk Üzüm pekmezinden yapılmıştır. Glikoz içermez.

:

Cevizli Sucuk

 

Cevizli sucuk gibi gıdalar insanların kış mevsimlerinde yemeleri için yaptıkları ya da aldıkları başlıca gıdalardan biridir. Bunun en önemli sebepleri kışın enerji ihtiyacının artması ve vücut direncini artırıcı gıdalara ihtiyacın artmasıdır. 

 

Cevizli sucuk içerisinde yer alan cevizin mineral ve vitaminlerini vücüda almak için ideal bir gıda kaynağıdır. içeriğinde yüksek oranda potasyum barındırdığı için kalp ve damar sağlığına faydalıdır. 

 

Cevizli sucuk aynı zamandan selenyum içeren ender gıdalardan birisidir. Selenyum DNA ve bağışıklık sisteminin sağlıklı çalışması için vücutta bulunması geeken bir mineraldir. Aynı zamanda erken yaşlanmayı önler. Kanser hastalıklarının artmasını engeller ve üreme sistemninin sağlıklı çalışmasında önemli etkiye sahiptir.

 

Cevizli Sucuk ıslanarak ipe dizilen cevizlerin üzüm şırası içerisine batırılarak iplerin asılması ile yapılır. Üzüm şırasına batırma işlemi bir kaç defa yapılabilir. Cevizli sucuk satın almak için ürünü sepetinize eklemeniz gerekmektedir.

 

100 gram cevizli sucuk ortalama 330-335 kalori arasındadır. Bu değerler sucuğun içerisinde kullanılan maddelere göre değişiklik gösterebilir.

Etiketler
cevizli sucuk, sucuk,
Çerez Kullanımı