butun-antep-fistikli-vali-lokum
butun-antep-fistikli-vali-lokum
butun-antep-fistikli-vali-lokum

Bütün Antep Fıstıklı Vali Lokum

Fiyat : ₺175,00(KDV Dahil)

%100 şeker pancarından üretilmiştir.

:

Lokum tüm dünyada Türk tatlısı olarak bilinen ilk gıdalar arasındadır. Geçmişi Osmanlı Devleti'ne kadar uzanmaktadır. Bütün fıstıklı lokum ise Gaziantep ile özdeşleşen lokum türleri arasındadır. Günümüzde daha çok kahve yanlarında ikram edilen bir tatlı türü olmasına karşın eski zamanlarda tedavi edici bir gıda olarak kullanılmıştır. Lokumların kat kat açılarak aralarına çikolata ve fıstık eklenerek kare kare kesilmesi ile elde edilir.

Bütün fıstıklı lokum içerisindeki bol miktarda karbonhidrat barındırması sebebiyle besinlerin bağırsaklarda emilimini artırmakdır. Vücutta yakılan besinlerin bağırsaklardan kolay bir şekilde atılmasını sağlar.

İçerisindeki nişasta ve şeker sayesinde tam bir enerji deposudur.

Yemek sonrasında yaşanan hazımsızlıkların giderilmesi için uzmanlar tarafından özellikle hindistan cevizli lokum tüketilmesi önerilir.

Diyet yapmak isteyenler için ise çok ideal bir besindir, çünkü sindirim sistemini düzenleyerek tuvalet alışkanlığını düzenleyici etki yapar.

Ayrıca lokumlar çeşitlerine göre içerisinde bol miktarda protein barındırabilir ve kemik gelişimi ile kas güçlenmesini destekler. Günde ortalama 4-5 adet lokum tüketilmesi günlük protein ihtiyacını karşılayabilir.

Çerez Kullanımı