• Eylül 22, 2022 Antep Gurme

  Antep Bakırcılar Çarşısı, Gaziantep’e gelen her turistin mutlaka uğradığı sağlı sollu bakırcı dükkanlarının olduğu çarşı görünümlü bir sokaktır. Bakırcılar çarşısının bir ucunda tahmis kahvesine çıkan meydan bulunurken diğer girişinde ise zincirli bedesten ve İmam Çağdaş restoran bulunur. Buradaki dükkanların bir çoğu üretici ustaların kendi ürünlerini sergiledikleri dükkanlar olup bir kısmı ise ürünü atölyelerde ürettirip satanların dükkanlarıdır.

  bakırcılar çarşısı, antep bakırcılar çarşısı, bakırcılar çarşısı gaziantep, gaziantep bakırcılar çarşısı, bakırcılar çarşısı antep,
 • Ağustos 30, 2022 Antep Gurme

  Antep kurutmalıkları lezzetleri artık dünyanın farklı bölgelerine kadar ulaşmış ve her sene mahsul zamanın da milyonlarca ip dizisi ihracatı yapılan ürünlerimizdendir. Peki marketten ya da online sipariş ile kışın yemek için alınan bu Antep kurulukları nasıl hazırlanıyor hiç düşündünüz mü?

  antep kurutmalık, patlıcan kurutmalık, biber kurusu, antep patlıcan kurusu, antep biber kurusu, antep kabak kurusu, antep acur kurusu, kurutmalık fiyatları, antep kuruluk fiyatları
 • Ağustos 09, 2022 Antep Gurme

  Antep denildiğinde akla ilk gelenlerden birisi lezzetleriyle damaklarda enfes tat bırakan, tatlarıyla ve doğallıklarıyla çok fazla talep gören Antep yöresel ürünleridir. Antep yöresel ürünlerinden bazıları, Antep peyniri, Antep patlıcan kurusu, Antep biber kurusu, Antep kabak kurusu, Antep baharat, Antep zeytinyağı ve Antep salçasıdır. Peki Antep yöresel ürünler neden bu kadar çok talep görmektedir ve kısaca lezzet sırları nedir?

  antep yöresel ürünler, antep peyniri, antep salçası, antep zeytinyağı, antep baharat, gaziantep baharat, gaziantep salça, antep gün kurusu salça, antep kuruluk, antep patlıcan kurusu, antep biber kurusu
 • Mayıs 24, 2022 Bakır El Sanatları

  Bakır insanlık tarihi boyunca çeşitli alet ve edevatların yapımında kullanılan temel metallerden olmuştur. Bakır insan vücudunda bulunmakta ve vücudun sağlıklı işleyişinde önemli bir rol oynamaktadır. Ancak bakır levhalar ile yapılan bir çok eşya içerisinde birşey pişirilecek ya da içilecekse kalaylanarak kullanılması önemlidir. Bu yazımızda bakır kalaylamanın öneminden ve bakır kalaylanmadan kullanılırsa ne zararları olacağı üzerine yazımızı yazacağız. Sizlere keyifli okumalar dileriz.

  kalay nedir, kalaylamak, kalaylama, bakır kalaylama, bakır kalaylama nedir
 • Mayıs 13, 2022 Antep Gurme

  Bu yazıdımızda sade yağ mı yoksa tereyağı mı? sorusuna açıklama getireceğiz ve sizlere sade yağ nedir? Sade yağ nasıl elde edilir? Sade yağ ile tereyağı kıyaslamasını yaparak, sade yağın tereyağından ayrılan yanlarını ele alacağız? Peki sizler hiç yemeklerinizde sade yağ kullandınız mı? Ya da daha önce Gaziantep'ten baklava aldıysanız kutu içeriğine baktınız mı? Eğer bu sorumuza evet cevabı veriyorsanız muhtemelen baklavanın içindekiler kısmında sizler de sade yağ yazdığını göreceksiniz. Peki nedir bu, dillere desten baklavalara dahi lezzet veren, enfes sade yağ?

  sade yağ, sade yağ nasıl yapılır, sade yağ fiyat
Çerez Kullanımı